Hokejové Vítkovice oslaví Velkou Ostravu zápasem ve stylu retro

14.2.2024

Ostravský hokejový klub HC Vítkovice Ridera se rozhodl připojit k těm, kdo si aktivně připomenou stoleté výročí vzniku Velké Ostravy. Vítkovické mužstvo tak učiní po svém, tedy hokejově. V úterý 27. 2. nastoupí od 17.30 hodin jeho hráči k zápasu proti brněnské Kometě v retro dresech z přelomu 40. a 50. let 20. století, známých pod označením ostravské dresy.

Repliky dobových dresů připomínají kromě ligových úspěchů také slavné mezinárodní zápsy výběru rytíře Vítka. „Pokud jde o historické nasazení „ostravských dresů“, tak nejlepší hráči Ostravy, vedení vítkovickou většinou, v nich nastoupili určitě v zápase s Racing Club de Paris (tým francouzských Kanaďanů) v prosinci 1947 a prosinci 1948. V lednu 1948 zřejmě proti britskému klubu Harringay Greyhounds (britští Kanaďané). Také proti československým mistrům světa z LTC Praha v březnu 1949. V únoru 1951 v zápase Ostrava – Stockholm, kdy prakticky kompletní sestava Vítkovic vyzvala téměř celou švédskou reprezentaci (která nastoupila v dresech AIK Stockholm)," shrnul mluvčí HC Vítkovice Ridera Zbyněk Janiurek.

Vítkovice odehrají v retrodresech, jejichž součástí budou také „dobové" návleky na kalhoty a štulpny, celé utkání. Po zápase půjdou hrané dresy do dražby, fanouškům se tak nabízí lákavá možnost získat pro svou sbírku opravdu cenné úlovky. 

Zpět

Pořadatel

Partneři projektu

Koordinátor