Loguj! Aneb Stará Ostrava v novém kabátě

16.2.2024

Když se vydáte po stopách Velké Ostravy, dříve či později dojdete také na některou z poboček Knihovny města Ostravy (KMO), která se aktivně zapojila do oslav stoletého ostravského výročí. Pro své návštěvníky připravila hned několik zajímavých událostí, ať už jde o geolokační hru, přednášky, tvořivé dílny a další.

Jednou z nich je také výtvarná akce „Loguj!“, která umožní malým kreativcům sestavit Ostravě logo nebo znak, plně podle vlastního uvážení. A ještě se přitom dovědět něco zajímavého. Při své tvorbě mohou účastníci využít nepřeberné množství stylů - Barbie, Minecraft, Harry Potter, manga, apod., podmínkou však bude nějaký reálný základ. Při technice zpracování se navíc fantazii meze nekladou.

Součástí výtvarných dílen Loguj! jsou prezentace nejrůznějších zajímavostí z dané městské části (knihy, oficiální znak, legendy, pověsti, osobnosti, dominanty), které mohou posloužit coby inspirační zdroj.

Výtvarné dílny budou v období od 19. 2. do 23. 2. (vždy od 13 hodin) probíhat v pobočkách knihovny Dr. Martínka, Daliborova, Vítkovice, Přívoz, ale bude možno tvořit i doma a během dílen mohou účastníci svá díla přinést.

Výtvarným tématem aktuálního týdne jsou Vítkovice.

Zpět

Pořadatel

Partneři projektu

Koordinátor