Velkou Ostravu připomene na Den dětí Vítkovický jarmark i Den Moravské Ostravy a Přívozu

31.5.2024

Zábavu pro celou rodinu s atmosférou starých krámků dříve tolik slavných trhů slibuje Vítkovický jarmark v sadu Jožky Jabůrkové. Koná se dne 1. 6. 2024 od 12 do 21.15 hodin. Všichni zájemci jsou zváni do středověkého městečka, k ochutnávce sortimentu několika pivovarů nebo na sokolnickou či ohněstrůjnou show. Chybět nebudou kouzelníci ani Klauni z Balónkova a další pestrý program

O hudební stránku se na pódiu postarají Swing Melody, Zdeněk "MENDOŠ" Furmančík, cimbálovka Veselky, violoncellisté symfonického orchestru F-M, ZUŠ Vítkovice, Soubor lidových písní a tanců Hlubina a MG Dance.

Téhož dne v 10. hodin vypukne na Masarykově náměstí Den s Moravskou Ostravou a Přívozem (MOaP), který navazuje na oslavy Dne dětí. Ani ti dříve narození se však nemusí obávat. Pořadatelé přichystali nespočet atrakcí a zábavy pro všechny generace. 

V roce 2024 je Den MOaP v duchu oslav 100 let Velké Ostravy 1924–2024.Cílem akce je především prezentovat veřejnosti lokální dobrovolnické spolky, školy aj. instituce v celé pestrosti jejich činnosti společně s dalšími aktivitami, které připravuje pro občany MOb MOaP. Co se týče spolků působících v obvodu MOaP, jedná se o sportovní či kulturní spolky, turistické oddíly pro práci s mládeží apod. Tyto spolky společně se zástupci místních škol připravují pro veřejnost workshopy, přehlídky své tvorby, vystoupení atd.

Rovněž nabídka občerstvení je směřována do řad místní provozovatelů kaváren a restaurací, které na akci nabízejí své pochutiny, ale také případně zážitkové workshopy (např. gastroshow).  Vedle tohoto programu je součástí akce také kulturní program, a to hudební a taneční vystoupení a zábavné atrakce pro děti.

Vstup na obě akce je zdarma.

 

Zpět

Pořadatel

Partneři projektu

Koordinátor