Půlrok oslav 100 let Velké Ostravy vyvrcholí už zítra v centru města

14.6.2024

Půlroční oslavy vzniku Velké Ostravy zakončí velký průvod z Komenského sadů na Masarykovo náměstí, kde přítomné čeká zábavný program.

Průvod s účastí zástupců rozličných spolků, vyjde ve 13 hodin z Vítězné ulice přes Prokešovo náměstí, Sokolskou třídu, ulici 28. října a skončí na Masarykově náměstí. Zde ve 14 hodin odstartuje nabitý program v duchu prvorepublikových časů Velké Ostravy. Oslavy na náměstí zahájí primátor města Ostravy Jan Dohnal, náměstkyně pro finance a kulturu Lucie Baránková Vilamová a zástupci všech pěti slavících obvodů. Ti, kdo se účastnili soutěže "Po stopách Velké Ostravy" se dočkají losování herních kartiček, kdy šťastně vylosovaní obdrží ceny.

Oslavy ostravského jubilea skončí úderem 17. hodiny, aby je vystřídala neméně poutavá Ostravská muzejní noc. Zástupci vedení města pozvou návštěvníky nejen do otevřených bran zapojených kulturních institucí, jejichž výčet najdete zde, ale i na Prokešovo náměstí před Novou radnici. Také zde nebude chybět zábava pro celou rodinu, včetně oblíbených komentovaných prohlídek Nové radnice.

Zpět

Pořadatel

Partneři projektu

Koordinátor