Udělejte si procházku starou „Velkou Ostravou“ a bavte se hrou o ceny

30.1.2024

Oslavy stoletého výročí vzniku Velké Ostravy už brzy vstoupí do další fáze. Od neděle 4. 2. se každý z vás může zúčastnit zábavně naučné hry „Po stopách Velké Ostravy“.  Ta prostřednictvím zajímavých akcí pro širokou veřejnost propojuje všech 5 městských obvodů, dříve 7 samostatných obcí sloučených do takzvané Velké Ostravy. Právě na těchto akcích můžete získat herní kartu a zároveň razítka, kterými ji coby soutěžící budete plnit. Hrací kartu je možné obdržet rovněž na výdejních místech, jejichž seznam najdete na stránkách www.velkaostrava.cz v sekci „Hry“. Tamtéž se dovíte, kde všude vám kartu oštemplují razítkem a co musíte udělat pro zařazení do losování o ceny.

První možností, jak přijít ke kartě, jakož i prvnímu razítku a zároveň zjistit, jak bydleli Ostravané před 100 lety je návštěva neobvyklého bytového muzea Jubilejní kolonie. To je zaměřeno na bydlení v zaměstnaneckých koloniích za časů první republiky. Součástí jeho prezentace bude od 4. 2 rovněž web www.jubilejnikolonie.cz.

Zájemci o prohlídku muzea zde také v následujících dnech najdou možnost rezervace k jednotlivým prohlídkám muzea. To totiž v další dny bude otevřeno vždy v úterý mezi 15. až 18. hodinou, ale pouze na základě předchozí rezervace právě na tomto webu.

Slavnostní otevření muzea dne 4. 2. je v neposlední řadě první z tematických událostí, které odstartují zábavnou hru s názvem „Po stopách Velké Ostravy“. Hráči budou sbírat razítka, a právě to první jim dá dvojník starosty prvorepublikové Ostravy Jan Prokeš, jehož lidé najdou v přízemí Komorního klubu po celou dobu akce od 10 do 17 hodin. Bližší informace k herním podmínkám a připravovaným akcím naleznete na https://www.velkaostrava.cz/cz/hry/po-stopach-velke-ostravy .

Zpět

Pořadatel

Partneři projektu

Koordinátor