Vyvrcholení oslav výročí vzniku 100 let Velké Ostravy

  • 15. června 2024
  • Kulturně společenská akce

Místo konání akce: Masarykovo a Prokešovo náměstí

Pořadatel: Odbor kultury MMO

Půlroční oslavy vzniku Velké Ostravy zakončí velký průvod jdoucí z Komenského sadů a následný kulturní program na Masarykově náměstí.

Průvod, v němž nebudou chybět zástupci rozličných spolků, vyjde ve 13:00 hod. od ulice Vítězná, pokračovat bude přes Prokešovo náměstí, Sokolskou třídu, ulici 28. října a své putování zakončí na Masarykově náměstí. Zde návštěvníky bude od 14:00 hod. čekat nabitý program v duchu první republiky, ale také (a to hlavně) Velké Ostravy. Ten budeme postupně odtajňovat. Oslavy na náměstí zahájí primátor města Ostravy Jan Dohnal, náměstkyně pro finance a kulturu Lucie Baránková Vilamová a zástupci všech pěti slavících obvodů. 

Na Masarykově náměstí sice oslavy vzniku Velké Ostravy skončí v 17:00 hod., neznamená to však, že už se nikde nic dít nebude. Naopak, následně po ukončení programu bude na tomto náměstí zahájena již tradiční Ostravská muzejní noc a zástupci vedení města pozvou návštěvníky nejen do otevřených bran zapojených kulturních institucí, jejichž výčet naleznete postupně zde, ale i na Prokešovo náměstí.

Zde se odehraje rovněž bohatý kulturní program a chybět nebudou ani oblíbené prohlídky nové radnice.


Zpět na akce

Pořadatel

Partneři projektu

Koordinátor